Główna News Finał Wielkopolskiej Ligi Unihokeja 2017/2018 w kat. juniorek młodszych
Finał Wielkopolskiej Ligi Unihokeja 2017/2018 w kat. juniorek młodszych PDF Drukuj Email

Podopieczne trenera Tomasza Bartza "UKS Jastrzębie Żytowiecko" Mistrzem Wielkopolski w kategorii Juniorek Młodszych w sezonie 2017/2018. W turnieju finałowym Jastrzębie w meczu o złoto pokonały dobrze znaną drużynę Juniora Kębłowo. Zapraszamy do przeczytania podsumowania, tego co działo się w sobotę 12 maja w Kębłowie. 

Już po turniejach półfinałowych, wiadomo było, że faworytem do złota będą dwa zespoły UKS Junior Kębłowo i UKS Jastrzębie Żytowiecko, ale oczywiście dopóki piłeczka w grze wszystko jest możliwe i pozostałym drużynom walczącym w finale nie można było zabierać szans na złoto. Pierwsze dwie kolejki przebiegły bez żadnej niespodzianki. Faworyci pewnie wygrały swoje spotkania.

 W ostatniej trzeciej kolejce toczyła się walka o medale. W meczu o brąz spotkały się drużyny z Poznania i Radzewa. Spotkanie te zakończyło się wysokim zwycięstwem drużyny z Radzewa. Warto dodać, że drużyna z Poznania już na samym początku meczu musiała radzić sobie bez kapitana zespołu, który został ukarany przez sędziów karą 10 minut (za protest przeciwko decyzji sędziego). Drużyna z Poznania z Kębłowa wyjechała jako czwarta drużyna Wielkopolski sezonu 2017/2018.

Ostatnie spotkanie turnieju finałowego to pojedynek Kębłowo - Żytowiecko, a więc spotkanie bratobójcze, a dlaczego bratobójcze (ponieważ jak wiemy, kilka czołowych zawodniczek z Żytowiecka wzmocniło drużynę Juniora Kębłowo w rozgrywkach Polskiej Ligi Unihokeja w tegorocznych rozgrywkach), a więc obydwie drużyny bardzo dobrze się znały i każdy wiedział na co stać jednych i drugich. Faworytem Junior, ale nie zawsze faworyt to pewne zwycięstwo i pewny złoty medal. Spotkanie stało na wysokim poziomie i o całym wyniki decydowały detale. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-2 dla Żytowiecka, po końcowej syrenie podopieczne trenera Tomasza Bartza wpadły w szał radości i polały się zły szczęścia.

UKS Junior Kębłowo - UKS Jastrzębie Żytowiecko 2:3 (1:0,0:1,1:2)
UKS Jastrzębie Żytowiecko - UKS Salezjanie Poznań 8:1 (4:0,1:1,3:0)
UKS Junior Kębłowo - UKS Radzevia Radzewo 8:4 (5:3,3:0,0:1)
UKS Jastrzębie Żytowiecko - UKS Radzevia Radzewo 7:1 (3:0,2:1,2:0)
UKS Salezjanie Poznań - UKS Junior Kębłowo 1:6 (1:2,0:1,0:3)
UKS Radzevia Radzewo - UKS  Salezjanie Poznań 9:1 ( 3:1, 3:0,3:0)


Wszystkie mecze turnieju Finałowego sędziowała para sędziowska Patryk Kaczmarek - Miłosz Baer.

Patryk Kaczmarek
txt + foto

 

Sponsorzy...

 

logoazetx2

logoflorbalki

Wspierają nas...

msit4

 wss2

logopowiatu

UG NiechanowoUG Niechanowo

UM Kostrzyn WlkpGmina Kostrzyn

tense2

Nasi partnerzy

IFFlogo

PZUnihokeja
 

wielkopolska

Goście online

Naszą witrynę przegląda teraz 51 gości