Mistrzostwa Gniezna Szkół Podstawowych w Unihokeja Drukuj

W hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 w Gnieźnie w ramach Wielkopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w dniach 19 i 20 marca, odbyły się Mistrzostwa Gniezna Szkół Podstawowych w Unihokeja w kategorii dziewcząt i chłopców. 

 

W rozgrywkach, których organizatorem był Szkolny Związek Sportowy "Ziemi Gnieźnieńskiej” wspólnie ze Szkołą Podstawową nr 6 uczestniczyło osiem szkół podstawowych zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców. Na zawody przybyli: Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 Pan mgr Jarosław Piotrowski, Pan Marek Szczepanowski Inspektor ds. sportu z Urzędu Miejskiego w Gnieźnie i Pan Tomasz Wojciechowski z Wielkopolskiego Związku Unihokeja.

 Sędziami głównymi byli: Kamil Murch i Paulina Kaczmarek (z Szkoły Podstawowej nr 6). Na parkiecie gnieźnieńskiej hali GOSiR między innymi można było zobaczyć w akcji zespoły z: Szkoły Podstawowe Nr 2, 3, 5, 6, 8, 9, 12, Szkoła Językowa „Prymus”.

Obydwa turnieje rozegrano w systemie grupowym.

Wyniki meczy grupowych dziewcząt:

GRUPA A

 

SP - 3

SP -5

SP Prymus

SP - 9

Punkty

Bramki

Miejsce

SP - 3

 

4 : 0

1: 0

0 : 1

6

5 : 1

I

SP - 5

0 : 4

 

1 : 1

1 : 0

4

2 : 5

II

SP Prymus

0 : 1

1 : 1

 

0 : 0

2

1 : 2

IV

SP - 9

1: 0

0 : 1

0 : 0

 

4

1 : 1

III

 

GRUPA B

 

SP - 2

SP - 6

SP -12

SP -8

Punkty

Bramki

Miejsce

SP - 2

 

5 : 0

3 : 1

4 : 0

9

12 : 1

I

SP - 6

0 : 5

 

2 : 0

0 : 3

3

2 : 7

IV

SP -12

1 : 3

0 : 2

 

2 : 1

3

3 : 6

III

SP - 8

0 : 4

3 :0

1 : 2

 

3

4 : 6

II

 

FINAŁY

III – IV  
Szkoła Podstawowa nr 8 – Szkoła Podstawowa nr 5           1 : 2

I – II

Szkoła Podstawowa nr 2 – Szkoła Podstawowa nr 3           2 : 1

 

Ostatecznie pierwsze miejsce i tytuł Mistrza Gniezna wśród Szkół Podstawowych w unihokeju dziewcząt zajął zespól z Szkoły Podstawowej nr 2, wicemistrzostwo uzyskała Szkoła Podstawowa nr 3, trzecie miejsce Szkoła Podstawowa nr 5.

Wyniki meczy grupowych chłopców:

GRUPA A

 

SP - 9

SP Prymus

SP - 12

SP - 3

Punkty

Bramki

Miejsce

SP - 9

 

2 : 1

4 : 1

0 : 1

6

6 : 3

II

SP -Prymus

1 : 2

 

3 : 0

0 : 2

3

4 : 4

III

SP - 12

1 : 4

0 : 3

 

0 : 2

0

1 : 9

IV

SP - 3

1 : 0

2 : 0

2 : 0

 

9

5 : 0

I

 

GRUPA B

 

SP - 5

SP - 8

SP - 6

SP - 2

Punkty

Bramki

Miejsce

SP - 5

 

2 : 1

1 : 1

0 : 2

4

3 : 4

III

SP - 8

1 : 2

 

0 : 4

0 : 4

0

1 : 10

IV

SP - 6

1 : 1

4 : 0

 

1 : 2

4

6 : 3

II

SP - 2

2 : 0

4 : 0

2 : 1

 

9

8 : 1

I

 

FINAŁY

III – IV  
Szkoła Podstawowa nr 6 – Szkoła Podstawowa nr 9           5 : 1

I – II

Szkoła Podstawowa nr 3 – Szkoła Podstawowa nr 2           1 : 3

Ostatecznie pierwsze miejsce i tytuł Mistrza Gniezna wśród Szkół Podstawowych w Unihokeja chłopców zajął zespól z Szkoły Podstawowej nr 2, wicemistrzostwo uzyskała Szkoła Podstawowa nr 3, trzecie miejsce Szkoła Podstawowa nr 6.

 

Patronat medialny :

Przemiany na Szlaku Piastowskim oraz Radio Gniezno, www.sportgniezno.pl

Sponsorzy:

Firma „WAJM”, Klub „Wehikuł Czasu”, Hurtownia Sportowa Pan Artur Hoffman, Agencja Ubezpieczeniowa Pan Jacek Tyloch.

Współpraca: Szkolny Związek Sportowy ,,Ziemi Gnieźnieńskiej”